BASINDAN

Mutluluğu istemek!

Mutluluğu istemek!

Hep acı yokki hayatta,hep mutsuzluk.hep umutsuzluk değilki yaşam.Önce istemek ,sonrada karamsarlıktan kurtulmak lazım.Bile bile mutsuzluğu istemenin tek nedeni karamsarlık.

Oysa hayat güzelliğini görmek lazım pencereden.Bakmak lazım camdan o güzel yaza,kışa,sonbahara.Her mevsimin güzelliğine,her hüznün iyi tarafına bakmalı insan ve görmeli...

Gözyaşları hep mutsuzken akmamalı,bazen mutlu anlarda akmalı.Ufak mutluluktan kocaman pay çıkarmalı;o bakmasını bilen gözler kendilerine.En önemlisi de istemeli mutluluğu hem de çok istemeli.Verileni de alamazsın çünkü istemeyi bilmedin mi.Küçük şeyler anlamlıdır aslında mutlulukları hep onlar verir alana anlayana ...

Bunun içindir ki o kitap dikkatimi çekmişti.''Her şey seninle başlar''anlamlı gelmişti başlıktaki anahtar kelime.Hemen alıp arkasını okudum ve çaresizliğin öğrenilmiş olduğunu,her şeyin bizde bittiğini o karamsarlığın hiçliğini,korkuların kaybettirdiğini,başarının gerçek istemekle geldiğini,bildiğime rağmen tüm olumlu duygularımla içimden geldiğince defalarca okudum.Ve ben bu kitabı okuduğum için çok mutluyum.

Dedim ya bakmasını bilmeli o gözler,mutluluğu almalı ve yakalamalı.Hani demişler ya ne aradığını bilmeyen bulduğunu anlamaz diye;işte tam anlamıyla bu.Önce ne aradığımızı bilmeli sonra da onu sonuna kadar yaşamalı,anlamalı.

Önce bu karamsarlığı atalım,sonra da hayata o mutlu pencereden hep pozitif duygularımızla bakalım.

Tuğçe Vesile Turan

10/B Çocuk Gelişimi Böl.

Medya: Seferihisar meslek lisesi gazetesi/ İnternet sitesi
Tarih: 03.09.2006