ETKİNLİKLER

BİRLİKTE NELER YAPABİLİRİZ?

Kitapları okumanın ötesine geçmek isteyen bazı okurlar sık sık soruyor: “Birlikte başka neler yapabiliriz? Başarıya dair bildiklerinizden daha fazlasını nasıl öğrenebiliriz? Whatsapp grubunuz var mı? Bireysel danışmanlık alabilir miyiz?”

Bu yazıda her türlü eğitim, etkileşim ve işbirliği modelini toplu halde özetlemeye çalışacağım. Hazırsanız başlıyoruz…

Seçenekler aşağıda, seçim sizin!

1. Kendini Geliştirme Grubuna Katılmak.

İnsanların istedikleri istedikleri yerden ve kendileri gibi insanlarla beraber başarı eğitimi almalarını sağlamak için, Kişisel Gelişim Grubu (KGG) kuruyoruz. Gelişim grubu sistematik takibe dayalı, ücretli ve eğitim odaklı olacak. Whatsapp veya Telegram gibi uygulamalar üzerinden iletişim kurulacak. Bazı buluşmalar internet üzerinden (webinar şeklinde) olacak. Gelişim grubundakiler kendi aralarında da iletişim kurabilecekler. Kitap özetleri, anketler, podcastler, makaleler ve başarı öyküleri de grup içinde paylaşılacak. Böylece sürekli ve sistemli bir şekilde ilerleyecek, sizin gibi “gelişim odaklı” insanlarla etkileşim içinde kendinizi büyütebileceksiniz. Unutmayın, “en sık görüştüğünüz beş kişinin ortalaması” geleceğinizi belirliyor. Geliştirici grup dinamiği, istikrarlı ilerleme sağlayabilir.

Kigem Gelişim Grubunun başvuru formuna ulaşmak için şu linke tıklayabilirsiniz.

2. Birebir Başarı Danışmanlığı Almak.

Başarılı oldukça, daha fazla başarı bilgisine ihtiyaç duyarız. İp üstünde bisiklet sürmek, çimenlerde yatmaktan daha fazla başarı odaklı düşünmeyi gerektirir. Bazı insanlar hayatta bir şeyler başarmıştır ve daha büyük işler başarmak ister. Bununla birlikte, başarısı büyüdükçe kariyeri daha da karmaşıklaşmıştır. Başarısızlıkla başa çıkmak değil, başarıyı yönetmek için çabalamaktadır.  Bu insanların profesyonel başarı yönetimini öğrenmesi gerekir. Her başarı kendi koşullarında gerçekleşir ve bireysel başarı danışmanlığı “başarı yönetimi” üzerine odaklanmıştır. Başarınızı doğru analiz etmek, yönetmek ve büyütmek istiyorsanız, “bireysel başarı danışmanlığı” (BBD) size uygun olabilir. Bireysel başarı danışmanlığında gönüllü katılım esastır.  “Birebir danışmanlık başvuru formu” üzerinden yapılan değerlendirmelerle, gerçekten faydalanabilecek olan kişiler seçilmektedir.

Bireysel/Birebir danışmanlık süreci hakkında ayrıntılı bilgi almak için, şu linke tıklayabilirsiniz.

3. Eğitici Eğitimine Katılıp Lisanslı Eğitmen Olmak.

Yıllar önce, “her şehirde bir Her Şey Seninle Başlar eğitimcisi” yetiştirme hayali kurmuştum. Böylece, benim olmadığım yerlerde, güvenilir ve yetenekli kişiler tarafından aynı fikirler anlatılacaktı. Bu hayalimi “eğitmen eğitimi” projesine dönüştürdüm.

Seçeceğimiz kişileri, kendini geliştirme ve başarı eğitimi verecek şekilde yetiştireceğiz. Eğitici eğitimi sonunda yeterli bulunan katılımcılara sertifika verilecek. Bu kişiler yaşadıkları şehirde yetkilendirdiğimiz eğitim içeriklerini anlatabilecek. Her türlü eğitim dokümanı onlara hazır olarak verilecek. Bazı eğitimciler ise, tüm Türkiye çapında eğitim için yetkili olacaklar. Bize gelen eğitim taleplerinin uygun olanlarını doğrudan bu insanlara yönlendireceğiz. Ben de gözüm arkada kalmadan yetiştirdiğim insanları eğitime gönderebileceğim. Eğitim verme, sunum yapma, liderlik ve başarı konusunda ilgili ve yetenekli insanları tercih edeceğiz.

Sizin için uygun olduğunu düşünüyorsanız, Her Şey Seninle Başlar eğitmen eğitimi başvuru formu şu linkte:

https://www.kigem.com/egitmenlik

4. Kurum İçi Seminer Organize Etmek.

20 yılı aşkın bir süredir üniversitelerde, şirketlerde ve kamu kurumlarda seminer veriyorum. Bazen bir belediye kültür etkinliği için davet ediyor, bazen de şirket yöneticilerine seminer için çağırıyor. Kurumsal seminerler bir kişinin önerisiyle başlasa da, genellikle bir seçme süreciyle nihai karar alınıyor. Kurumsal seminerler için bir şirketin sahibi veya yöneticisi olmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Çünkü kurumsal seminerler şirket içinde yapılır ve böyle bir organizasyon kurumsal karar almayı gerektirir. Sade bir çalışansanız yöneticilerinize başarı semineri yapmalarını önerebilirsiniz. Size yakın bölgelerde kültürel etkinlik organize edenlere önerebilirsiniz.

Seminer sitesinin adresi:

https://www.kigem.com

5. Genel Katılıma Açık Seminerlere Katılmak.

Bireysel katılıma açık seminerler çok sınırlı sayıda yapılıyor. Yılda bir kez bireysel katılıma açık seminer yapılabiliyor. Seminer istanbulda düzenleniyor. “Genel katılıma açık” bir seminer açıldığında haberdar olmak için, aşağıdaki forma iletişim bilgilerinizi kaydedebilirsiniz. Size hemen mail gelmeyebilir ama seminer açılması durumunda haber verilecektir. İkinci yöntem bu sitedeki sosyal medya hesaplarını takip etmektir. Bireysel seminer başvuru formuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.kigem.com

6. ‘Başarılı Okurlar Buluşması’na Katılmak.

Birkaç MS kitabı okudunuz. Okumakla yetinmeyip hayatınıza da uyguladınız. Zamanla hayal etiğiniz sonuçları aldınız. Şimdi “başardım sunuyorum” etkinliğine katılma zamanı! Başarı hikayenizi sizin gibi, “MS kitabı okuyarak başarmış” diğer insanların da olduğu bir ortamda anlatmak ister misiniz?

10-15 kişilik gruplar halinde, kitaplarımı okuyarak hayalini gerçekleştirmiş insanları dinliyorum. İçinde üniversite sınav şampiyonları da oluyor, Olimpik sporcular da. Kendi işini kurmuş girişimcileri de TUS kazanmış doktorları da davet edip dinliyoruz. Önemli olan akıl ve azimle kayda değer bir sonuç almak. Seçilenler kendi hikayesini anlattığı gibi, birbirlerinin hikayesini de dinliyor. Katılımcılar başvuru formu üzerinden seçiliyor.

Eğer kayda değer bir başarı hikayenizin olduğunu düşünüyorsanız, başvuru formu burada 

Yukarıda okurlarla etkileşim ve işbirliği seçeneklerini net bir şekilde açıklamaya çalıştım.

Hayallerini gerçekleştirmek, işinde en iyilerden olmak, yeteneğini yönetmek ve görkemli bir başarı kazanmak isteyenler için yukarıdaki seçenekleri hazırladım. Başarıyla yoğun, güçlü ve profesyonelce ilgilenenleri bekliyorum.

Amacım “birinci sınıf başarı” peşinde koşan insanlara erişmek, onlarla beraber başarıları üzerine kafa yormak, onların başarısı için beraber zaman ve enerji harcamak. Mücadeleci, zeki, çalışkan, disiplinli, yetenekli ve başarı odaklı insanların her zaman kalbimde yeri ayrıdır. Bu insanların kalabalıklar içinde kaybolmamasını ve kendisi gibi insanlarla bir araya gelerek “başarı modunda kalmasını” sağlamak en büyük idealim. Kitaplarda ve sosyal medya hesaplarımda yazdıklarımdan ötesi ilginizi çekiyorsa, başarıyla “öylesine” değil derin bir ilginiz varsa, yukarıdaki yollardan birini seçebilirsiniz.

Dilerim hepimiz doğru insanlarladoğru formlardadoğru ilişkiler ve doğru işbirlikleri kurabiliriz.

Seçenekler önünüzde ve seçim sizin!

Mümin Sekman

BÜYÜK BAŞARI ARAŞTIRMASI: BAŞARI PETEĞİ!