Seminer

MÜMİN SEKMAN İLE BAŞARI SEMİNERLERİ

Mümin Sekman 23 yıl boyunca, 45 farklı şehirde, 100.000′den fazla insana başarı semineri verdi. Bu seminerlerde okul hayatında ve hayat okulunda başarı için önerilerde bulundu. Bu eğitimlerden şimdiye kadar 100’ü aşkın şirket, üniversite ve kamu kurumu yararlandı.

Standart seminer konuları yerine sadece kendi geliştirdiği özgün/alternatif içerikleri anlatan Sekman, kitapları için yaptığı araştırmalardan çıkardığı tespitleri, aktif ve eğlenceli bir şekilde seminerlerinde sunmaya çalışmaktadır.

Seminerlerinde, başarının iç ve dış engelleri, azimli insanların ortak özellikleri, kazanmanın ve kaybetmenin psikolojisi, kariyer hayatında en sık yapılan hatalar, moral ve oto-motivasyon yönetimi, iç disiplinin gücü, özgüven yönetimi, sürdürülebilir başarı, tutku kaybı ve atalet duygusu, başarı merkezli yaşamak gibi konulara değinmektedir.

Başarı seminerlerine katılan kişilerde; iç disiplin, özgüven, başarı motivasyonu, sistemli çalışma, büyük düşünme ve üstün performans gösterme eğiliminde olumlu yönde değişiklikler olduğu gözlenmektedir.

Sınırlı sayıda düzenlenen seminerler, sadece gelen kurumsal talep üzerine organize edilmektedir.

Hayat Boyu Başarı İçin: ‘Her Şey Seninle Başlar’ Semineri

Her Şey Seninle Başlar semineri, temel başarı eğitimidir. Bir şirketteki yöneticiler ve çalışanlar birlikte katılabilecekleri gibi, ayrı ayrı da katılabilirler. Başarıya götüren düşünme biçimini anlatan bir seminerdir. Öğrenciler, çalışanlar ve yöneticiler için ayrı versiyonları bulunmaktadır.

Bu seminerde, başarının iç ve dış engelleri, başarının psikolojik yönü, başarılı insanların temel farkları, başarı ile şansın ve çabanın ilişkisi, azimli insanların ortak özellikleri, başarı ve kariyer planlamasında en sık yapılan hatalar, başarı motivasyonunu yüksek tutmak için yapılması gerekenler, başarı tutkusunu kaybetme ve atalet duygusu, başarı merkezli yaşamak için bilinmesi gerekenler gibi konulara değinilmektedir.

Eğitim katılımcı sayısı ve organizasyona bağlı olarak, 1 ile 3 saat arasında sürebilmektedir. Yüz kişiyi aşan katılımlı etkinliklerde ideal süresi 1.5-2 saattir.

KİGEM AKADEMİ LTD.

Mümin Sekman Seminerleri Kigem Akademi tarafından organize edilmektedir.

EMAIL: contact@kigem.org

Yukarıdaki iletişim adresine mail göndermeden önce “Soru & Cevap” kısmındaki açıklamaları okumanızı öneriyoruz.

Mail adresi, kurumsal seminer talepleri içindir. Bireysel katılıma açık seminerler için soru-cevap kısmına bakabilirsiniz.

Hızlı ve etkin iletişim kurabilmek için, göndereceğiniz mailde; firmanızın adını, iletişim bilgilerini ve yapmak istediğiniz etkinlik hakkında temel bilgileri yazmanız gerekmektedir. Mailinizi gönderdikten sonra Kigem Akademi ekibi sizinle iletişim kuracaktır.

Mümin Sekman seminerleriyle ilgili en güncel kataloğumuzu buraya tıklayarak indirebilirsiniz. 

Seminer içeriği, ihtiyaca ve katılımcı profiline göre revize edilmektedir. Genel olarak; başarının iç ve dış engelleri, azimli insanların ortak özellikleri, kazanmanın ve kaybetmenin psikolojisi, kariyer hayatında en sık yapılan hatalar, moral ve oto-motivasyon yönetimi, iç disiplinin gücü, özgüven yönetimi, sürdürülebilir başarı, tutku kaybı ve atalet duygusu, başarı merkezli yaşamak gibi konulara değinmektedir.

Başarı seminerinde anlatılan bazı başlıklar şunlardır:

 • Kaybetmeyi nasıl öğreniyoruz? 
 • Başarının iç ve dış engelleri neler? 
 • Öğrenilmiş çaresizlik psikolojisi nasıl çalışır?
 • Hayatımızdaki” her şey benimle başlar noktası” nedir? 
 • Kazanmanın ve kaybetmenin döngüleri nasıl çalışır? 
 • İrade gücü nasıl çalışır ve iç disiplin nasıl geliştirilir? 
 • “Saydıcılar” ile “rağmenciler” arasındaki farklar nelerdir?
 • Tembelliği, ertelemeyi, ataleti yenmek için ne yapmalı?
 • Başarıya, başarısızlığa ve vasatlığa götüren alışkanlıklar neler? 
 • Beynimizi başarı için nasıl daha iyi çalıştırabiliriz?
 • Mesleki motivasyonu yüksek tutmak için ne yapmalı?  
 • Mazeret sunmak yerine sonuç almak için, neler yapmalı?
 • Başarılı insanlar neleri diğerlerinden daha farklı yapıyor? 
 • Başarı tutumlarımızı ve davranışlarımızı ölçen testler neler?
 • Yıkıcı iç konuşmalarımız performansımızı nasıl düşürüyor?
 • Karakter ile kariyer uyumunu nasıl sağlamak gerek? 
 • Mesleki başarı antrenmanlarının önemi nedir?

Seminer içeriği organizasyona göre değişmekle beraber, yazarın üslubu ve konuşma tarzı hakkında fikir edinmek için TEDX konuşmasını izleyebilirsiniz.

TEDx Konuşmasını izlemek için, şu linki tıklayabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=6UnrIyNjB3Q

Başarı seminerlerine katılan kişilerde; iç disiplin, özgüven, başarı motivasyonu, sistemli çalışma, büyük düşünme ve üstün performans gösterme eğiliminde olumlu yönde değişiklikler olduğu gözlenmektedir.

Mümin Sekman başarı semineri 3 M; Mantık, Metot ve Motivasyon üzerine kuruludur. Mantık, başarılı olmak için ne yapmak gerektiğini, motivasyon niçin yapmak gerektiğini, metot ise en etkili şekilde nasıl yapılabileceğini anlatır. Başarı kapasitemiz en çok; mantık kalitemiz, motivasyon seviyemiz ve metot bilgimize bağlıdır. Mantıklı olup motive olmayanlar da, motive olup mantıklı olmayanlar da, başarı yolunda eksik kalır. Mantık, moral ve metot bir araya geldiğinde sürdürülebilir başarı gerçekleşir.

Seminerlerin süresi katılımcı sayısına göre değişmektedir. Katılımcı sayısı arttıkça, süre azalmaktadır. Türkiyedeki dinleyici dikkat ortalamasına bakıldığında, katılımcı sayısı 100 kişi civarında ise 2 ile 3 saat arası, 500 kişi civarında ise 1 ile 2 saat arası, 1000 kişiden fazla ise 45 dakika ile 1 saat arasında süre idealdir. Seminer içeriği modüler yapıdadır, organizasyonda konuşmacıya ayrılmış olan süreye göre, konuşma içeriği optimize edilmektedir.

Mümin Sekman genellikle kurumların, en büyük katılımlı organizasyonlarında konuşmak için davet almaktadır. Büyük şirketlerin Antalyada yapılan yıllık kongrelerinde sıklıkla konuşmaktadır. Kongrelerden sonra, ikinci olarak kurum içi eğitimlerde de konuşmalar yapılmaktadır. Eğitim, sağlık, finans gibi farklı sektörden başarıya değer veren şirketler, çalışanlarının başarı motivasyonunu ve yeteneğini yükseltmek istediğinde, seminerlerimizi tercih etmektedirler. Bazı kurumlar ise eğitimci değil yazar kimliğiyle konuşmak üzere sosyal organizasyonlara davet etmektedir.

Eğitim kurumlarının lise öğrencileri, öğretmenler ve velilere yönelik etkinlikleri uygundur. Bununla birlikte, ilk öğretim çocuklarına yönelik seminer verilmemektedir. Öğrenci velilerinin katılımına açık seminerler ise, oldukça ilgi çekmektedir.

Bu sitedeki seminer organizasyonu kurumsal dünyaya yöneliktir. Bireylerin katılımına açık seminerler pek yapılmamaktadır. Bazen, belki yılda bir kez yapılması durumunda ise, bu seminerlerin duyurusu, yazara ait sosyal medya hesaplarında yapılmaktadır.
www.facebook.com/muminsekman
www.twitter.com/muminsekman

Mümin Sekman ile başarı semineri sınırlı sayıda yapılmakta, ağırlıklı olarak büyük kurumların orta ve üst düzey çalışanlarına hitap etmektedir. Bu nedenle, bireysel katılıma açık seminerler yapılmadığı gibi, üniversite etkinliklerine katılınmamaktadır. Katılımcı sayısı 1000 kişiyi aşan ve ülke çapında katılıma açık olan üniversite etkinliklerde ise takvim uygunluğuna göre karar verilmektedir.

Genel bir bilgilenme için, aşağıdaki soru-cevaplardan ilginizi çekenleri okumanızı öneririz. Sonra iletişim formundan, planladığınız etkinlik ile ilgili istenen bilgileri (hangi tarih, kaç kişi, kimler katılıyor) içeren bir mail atabilirsiniz. En kısa sürede size geri dönerek, tarihlerin uygunluğu ve çalışma sözleşmesi hakkında bilgi vereceğiz. Gönderilecek olan seminer sözleşmesini oynayladığınızda anlaşma kesinleşmiş olacak.