Danışmanlık

MÜMİN SEKMAN İLE BİREYSEL BAŞARI DANIŞMANLIĞI

İnsanoğlunun başarı serüveni maceralarla doludur! Önce yolumuzu seçer, sonra ilk denemelerimizi yaparız. Çoğumuz kaybetsek de, bazılarımız zamanla ilk başarılarımızı kazanırız. Sevinç, hüzün, gurur ve gözyaşı birbirine karışır. Bazen başarımız bizden büyük hale gelir, bazen de biz başarımızdan büyük oluruz.  

Büyüme sürecine girdiğimizde, sık sık bildiğimiz şeylerin yaşadıklarımıza yetmediğini görürüz. Başarımız tecrübemizden hızlı büyüyünce,  onu yönetmekte zorlanır, roket hızıyla yükselir ve düşeriz. Başarısını kaybetmek ve gördüğünden eksik yaşamak, çoğu insanı derin dramlara sürükler. 

Kazanılmış bir başarıyı yönetmek, başarısızlıkla mücadele etmekten daha kritik bir beceridir. Başarısız insanların kaybedecek çok şeyi yoktur ama ilk başarısını yeni kazanmış insanların hata yapma lüksü pek yoktur. İşte bu noktada, profesyonel başarı sistemlerinin önemini anlarız. 

Kariyerinizde ilk güzel sonuçları aldınız. Çiçeği burnunda başarınızı yönetmek ve büyütmek istiyorsunuz. Bilinçli, profesyonel ve sistematik bir şekilde ilerlemek istiyorsunuz. Siz içeriden mücadele ederken, dışarıdan sizi izleyen güvenilir bir gözün önerilerine ihtiyaç duyuyorsunuz. Böylece hatalarınızı azaltabilmeyi ve doğrularınızı çoğaltabilmeyi amaçlıyorsunuz. 

Bu noktada Kigem Akademi’nin Bireysel Başarı Danışmanlık Sistemi işinize yarayabilir. Sistematik ve sürdürülebilir bir başarı için, profesyonel ve ileri düzey başarı araçlarına erişim imkanı sunuyoruz.

Fabrika ayarlarınızı keşfetmeyi, kendi başarı tarzınızı sistematize etmeyi, gücünüzü ve sınırlarınızı tanımayı, yönünüzü ve yolunuzu daha hızlı bulmayı sağlayacak entelektüel araçlar bunlar. 

Bireysel başarı danışmanlığı, hayatını başarı araştırmalarına adamış bir yazar ve danışman olan Mümin Sekman ile doğrudan çalışma imkanı sunuyor. Başarınızın profesyonel bir gözle elden geçirilmesini sağlıyor. 

Birebir danışmanlıkta neler yaşanıyor? Sekman önce sizin mevcut başarı tarzınızı analiz ediyor. Başarı öngörücülerinizi işaretliyor. Başarı davranışlarınıza dair düzeltme ve geliştirme önerilerini sunuyor. Başarı becerilerinizi ölçüyor ve gelişim alanlarınızı ortaya çıkarıyor. Başarı antrenmanlarınızı yapılandırıyor. Başarı değerlerinizi, başarı alışkanlıklarınızı  ve başarı rutinlerinizi özel testlerle sistematik bir şekilde tarıyor.

Bu sürece siz de aktif olarak katılıyorsunuz. Bu tek yönlü bir ders değil, dönüştürücü bir deneyim. Birlikte kim olduğunuza ve neler yapabileceğinize dair bir başarı tasarımı oluşturuyorsunuz.

Ayrıca, ayrıntılı hayat hikayeniz dinleniyor ve başarı öykünüz tasarlanıyor. Gelecek vizyonunuz, marka konumlanmanız ve stratejik başarı planlamanız üzerine çalışılıyor.

Kariyerinizle karakteriniz, isteklerinizle yetenekleriniz, değerlerinizle davranışlarınız arasındaki uyumu sağlayacak içsel bütünlük çalışması da yapılıyor. 

Kısacası; genlerinizde olanı gerçekleştirmenizi, ait olduğunuz yeri bulmanızı ve öyküsü yazılmaya değer bir hayat yaşamanızı sağlamaya çalışıyoruz. 

Başarısını yönetmek ve hayatını büyütmek isteyenlerin başvurularını bekliyoruz. 

İlginiz için teşekkür ederiz. 

Kigem Akademi LTD. 

ANA HATLARIN ÖZETİ

  • Bireysel başarı danışmanlığı, kariyerini profesyonelce yönetmek ve büyütmek isteyenler içindir. 
  • Danışmanlıkta amaç kişiye özel (onun ruh kalıplarına uygun) bir başarı sistemi tasarlamaktır. 
  • Bu süreçte kişinin başarı davranışları test edilmekte, tanımlanmakta ve tasarlanmaktadır. 
  • Danışmanlık başvuruları incelenerek faydalı olunabilecek kişiler kabul edilmektedir. 

BAŞARININ KATMANLARI

  • İçte Başarı
  • İşte Başarı
  • Sosyal Başarı

İnsan önce içinde iyi olmalı, sonra işinde. İçteki ve işteki başarı zamanla sosyal başarıya dönüştürülebilir. Karakteriniz, kariyeriniz ve (toplumsal) kimliğiniz arasındaki uyum sürdürülebilir sosyal başarının da temelidir. Kusursuz şeyler kendiliğinden oluşmaz. Tüm bunların sistematik olarak yapılandırılması gerekir.

Kitaplar konfeksiyon kıyafetler gibi, toplumun ortalama beden kalıplarına göre yazılır. Buna karşın, birebir danışmanlık daha çok “Haute Couture” kıyafetlere benzer. Tıpkı birinci sınıf bir terzinin yaptığı gibi, kişinin vücut ölçülerine göre dikilir. Sizin birebir yapınıza, kalıplarınıza ve yatkınlıklarına göre tasarlanmış oldukları için, etkileri daha güçlü ve kullanımları daha kolaydır. Kitapların güzelliği, herkese temel bilgilere erişim imkanı vermesidir. Bireysel danışmanlık ise gerektirdiği zaman, çaba ve bütçesel nedenlerle çok az insanın ulaşabileceği bir seçenektir.

Bireysel danışmanlık, özellikle ‘başarı merkezli  yaşayanlar’ içindir. Yüksek başarı potansiyeline sahip insanlara, kritik başarı becerilerini kazandırmak için geliştirilmiştir. Belirli bir başarı yakalamış ve başarısını profesyonelce büyütmek isteyenlere daha uygundur. Bu kişiler başarılarını optimize ederek zaman kaybını ve hata oranını azaltabilirler, verimlilik ve performanslarını artırtabilirler.

Danışmanlık yapılacak kişiler, başvuru formundaki sorulara verecekleri cevaplar üzerinden seçilecektir.Aşağıda erişim linkini bulabileceğiniz bu formu doldurmak sadece tanışma ve bilgilendirme amaçlıdır, iki taraf için de bir taahhüt değeri taşımaz. Başvurusu kabul edilen kişilere gönderilecek olan sözleşmenin onayıyla çalışma süreci başlayacaktır. Bireysel danışmanlık için 2018 yılında toplam 18 kişi kabul edilmektedir. 

Kurumlar başarılı çalışanlarını ödüllendirmek için danışmanlık bütçesini karşılayabilirler ancak başvurunun bireysel yapılması gerekmektedir. Danışmanlığı alacak olan kişinin gönüllü olması ve başvuru formunu kendisinin doldurması kurumsal politikamızdır. 

Yapılan danışmanlıkta bazı koçluk teknikleri kullanılsa da, teknik anlamda koçluk değildir. Başarı danışmanlığında bazen koçluk benzeri zihin açıcı sorularla, bazen mentorlükteki gibi kişisel deneyimlerle, bazen de danışmanlıktaki gibi teknik analizlerle karşılaşabilirsiniz. Danışmanlık, koçluk ve mentorlüğün araçları yerine göre kullanılmaktadır.

Bireysel başarı danışmanlığı seanslar halinde ilerlemektedir. Temel gereklilikleri içeren ilk dört seansın birlikte alınması zorunludur. Temel etabın 4 seansının toplam bedeli 1000$+KDV’dir. Her seans 90 dk. dır. Seans içinde 10 dk ara verilmektedir. 

Danışmanlık yüz yüze yapılabildiği gibi, gerektiğinde internet üzerinden yapılabilmektedir. Bu seçim sözleşme öncesinde netleştirilmektedir. 

GELİŞİM ALANI TARAMASI

  • Performans
  • Potansiyel

 BAŞVURU FORMU İÇİN:

Mümin Sekman’dan bireysel başarı danışmanlığı almak için, BU LİNKTE  bulunan formu doldurarak süreci başlatabilirsiniz. Formu doldurmadan önce yukarıdaki açıklamaları ve soru cevap kısmını okumanız önerilir. Başvurunuzun incelenmesi ve size sonucun bildirilmesi birkaç gün alabilir. Bireysel başarı danışmanlığı almayı başaranları unutulmaz bir deneyim bekliyor.