Başarı Bilimi – Dünyanın en büyük başarı araştırmaları bir kitapta toplandı!

  • Yayınlayan: admin

Başarı Bilimi – Dünyanın en büyük başarı araştırmaları bir kitapta toplandı!08.01.2016 10:06
Mümin Sekman’ın yeni kitabı dünyanın en önemli başarı araştırmalarını araştırıyor. Bilim başarı için neler söylüyor? Neden bazıları başarıdan başarıya koşarken, bazıları ayaklarının üzerinde bile duramıyor? Başarının bilimsel açıklaması neler olabilir? Tüm bu soruların cevabı, Başarı Bilimi kitabında. Başarı Bilimi 7 ocak 2016 itibariyle tüm kitapçılarda.

Başarı Bilimi – Arka Kapak Yazısı

Dünyada her gün 2500 yeni bilimsel araştırma yayımlanıyor! Çoğumuzun %1’inden bile haberi olmuyor. Haydi bir hayal kuralım: Milyonlarca araştırma içinden, kendini geliştirmeyle en ilgili olanları seçip, bir kitapta toplasak nasıl olurdu? İşte bu kitap, bu vizyonun ürünü!

Başarı bilimi, mutluluk bilimi, irade bilimi, motivasyon bilimi, karar alma bilimi, beyin bilimi gibi birçok konuda çözüm odaklı, yeni ve yararlı araştırmaları bir araya getirdik. Alanında çığır açan deneyleri özenle seçtik, kapsamlı bir şekilde analiz ettik, akıcı ve anlaşılır bir dille özetledik.

Ne varsa, bilimde var! Kendinizi geliştirmeyle ilgili klişelerden ve mantık kalitesi düşük fikirlerden bıktıysanız, geçerlilik testinden geçmiş bilimsel başarı tekniklerine hazırsınız demektir. Atatürk’ün de dediği gibi, ‘hayatta en hakiki yol gösterici bilimdir.’

Bu kitapta soyut teoriler değil, ‘gündelik hayat bilimi’ var. Hayatta karşılığı olan araştırmalar. Eski sevgiliyi unutmaktan İngilizce kelimeleri hatırlamaya, irade gücünü geliştirmekten maaşına zam istemeye kadar yaygın sorunlara yeni nesil bilimsel çözümler anlatılıyor.

Zaferini zeka ve zerafetle kazanmak isteyenler için, bilimsel başarı araçları bu kitapta! Hayatınızı bilimle büyütün!

-İrade gücü nasıl geliştirilir?

– Başarı motivasyonu nasıl artar?

-Ne kadar bağımsız beyinlisiniz?

-Çocuklara başarıyı nasıl anlatmalı?

-Kalıcı mutluluk için bilim ne öneriyor?

-Zaman merkeziniz hangisi; geçmiş, şimdi, gelecek?

-Zeka mı, çaba mı, güzellik mi başarıda daha etkili?

-Akıllı insanlar neden bazen saçma seçimler yapar?

-Mantıksızlığın kuşatmasında, akıl sağlığı nasıl korunur?

-Zihinsel bagaj yüklerinden kurtulmak için ne yapmalı?