MS, 500.000. Baskıya Önsöz Olarak Ne Yazdı?

  • Yayınlayan: admin

Başarıyı öğreten kitabın başarısı hakkında!

Her şey bir hayalle başladı.

Hukuk fakültesinin kantiniydi. İdealist bir genç ders notlarının arasına bir şeyler karalıyordu. Robin Hood ruhundan esinlenen bir projeydi bu.

Başarılı insanları inceleyecek, onların nasıl başarılı olduklarını öğrenecek, bu bilgilere kendi fikirlerini de katarak sıfırdan zirveye çıkmak isteyen “fakir ama zeki” gençlere aktaracaktı. Çünkü başarı bilgisine ulaşmada fırsat eşitliği sağlamak istiyordu. Böylece “Nasıl başarılı olunur” bilgisi bir avuç elit insanın elinden çıkacak, milyonlara yayılabilecekti.

Ve bir gün bu kitabı yazdı.

Adı Her Şey Seninle Başlar’dı.

Acaba insanlar bu kitabı alacak mıydı?

Alanlar onu beğenecek miydi?

Beğenenler tavsiyeleriyle sahip çıkacak mıydı?

Bir gencin iyi niyetli idealizmi nereye kadar gidebilirdi ki?

Şu hayat ne ilginç şey!

Şimdi düşünüyorum da, o kantindeki çocuğun hayallerindeki masumiyeti insanlar nasıl da gördü? Tüm kalbimle inanıyorum ki, her şey iyi niyetli bir hayalle başlıyor. Arkasına kalbini, beynini, ellerini koyduğun(da) hayaller gerçek oluyor. Kitaptaki ifadeyle “büyük başarı kalpten gelir, beyinde büyür, ellerden hayata akar.”

HŞSB’nin ilk baskının 100.000 adet yapıldı. Bu kadar kitap bitebilirdi de bitmeyebilirdi de. Her şey ilk okurlara bağlıydı. Okudular, beğendiler, değerbilirlik gösterip tavsiye ettiler. Çoğu kez de kendileri satın alıp hediye ettiler. İnsanlara “psikolojik enerji içeceği” niyetine ikram ettiler. İki yılda 500.000 insana ulaşıldı. Bu rakamla bir rekor kırılmış oldu. Sayenizde HŞSB “en başarılı başarı kitabı” unvanına sahip.

HŞSB benim başarı dersleri verdiğim düşünülüyor ama aslında HŞSB bana büyük başarı dersleri verdi. Doğru olanı eksiksiz yaptığınızda, başarının matematiğine harfiyen uyduğunuzda, büyük işler başarmanın mümkün olduğunu ders değil deneyim düzeyinde biliyorum artık.

Peki bu kitabın başarısı daha nereye kadar büyür?

Buna tavsiyeleriyle karar verecek olan sizlersiniz.

Belki, bir gün, bir milyon.

Mümkün mü?

HŞSB bana öğretti ki;

Hayatta neyin mümkün olduğunu bilemeyebiliriz ama

olabilecek olanın en iyisini yapmaya karar verebiliriz.

Her şey bize bağlı!