Deniz Akkaya sevdiği kitap için objektif karşısına geçti.

  • Yayınlayan: admin

“Bu kitap kılavuz kaptanınız olacak”

Deniz Akkaya, 500 bin satışla rekor kıran Mümin Sekman’ın ‘Her Şey Seninle Başlar’ kitabı için kamera karşısına geçti. Akkaya kitap için “Okuyana kılavuz kaptan olacak” dedi.

Türkiyede bir ilk!

Hülya Avşar’dan, Seda Sayan’a, Tamer Karadağlı’dan Birol Güven’e kadar sanat dünyasından çok sayıda ünlü ismin okuduğu ‘Her Şey Seninle Başlar’ bir ilke imza attı.

Ünlü model Deniz Akkaya’nın kitabın tanıtımı için objektif karşısına geçmesiyle ilk defa bir top model, kitap tanıtımında görev almış oldu.

Elinde, çok beğenerek okuduğunu söylediği kitapla fotoğraf çektiren Akkaya, ‘Her Şey Seninle Başlar’ için bir de yazı kaleme aldı. “Dibine kadar yaşamak istiyorsanız Mümin Sekman kılavuz kaptanınız olacak” dedi.

İşte Deniz Akkaya’nın kaleminden kitap ve yazarı…

“Kalabalıklar tarafından tanınır, bilinir olmak kafadaki seslerin kalabalıklığı anlamına gelir. Hele hele başarının tadına varmışsanız bir kere, of of!!! Derdiniz boyunuzu aşmış demektir. Daha çok! Daha çok der, daha çok ister kafanızdaki sesler, ama, ama… Hiç bir zaman kafanızdan çıkıp kulağınıza fısıldamaz o sesler.

Başarı sahibi olmak kadar mühimdir başarıyı kalıcı kılabilmek. Yukarı çıkmak kadar yukarıda patinaj yapmadan, en uzun süre kalabilmek ve tepetaklak olmadan, ağır adımlarla inebilmek asıl maharettir gerçekte. Ve bir de başarı ve imitasyon başarıcıkları birbirinden ayırabilme yetisi gerekir bizlere bu uzuuun hayat yolunda…

‘Gereğinden fazla uslu olmayın, uslu olmanın da bir haddi vardır’ demişti Montaigne. Bu muzip ama işe yarar bakış açısını seneler sonra başka bir kitapta daha yakaladım. Yaşamanın sözlük anlamını değil de, ta dibine kadar yaşamanın yolunu arıyorsanız ve yaşamanın hakkını vermek konusunda iddialıysanız, alın size kılavuz kaptanınız; Mümin Sekman!”

Medya: Sabah gazetesi
Tarih: 15.10.2007

Bir yanıt yazın